Zabiegi spa – kąpiel z masażem – PAKIET 1

 

Kąpiel z masażem

Usługa obejmuje:

– kąpiel w luksusowych kosmetykach
– masaż
– odżywianie skóry i włosa
-suszenie
-rozczesywanie
-modelowanie
-pielęgnację oczu
-czyszczenie i depilację uszu
-kosmetykę łap
-obcinanie pazurków

Cel usługi:

Regularne kąpanie psów pozwala utrzymać skórę i szatę psa w zdrowiu i czystości. Piękny wygląd i wzrost włosa zapewnia częsta kąpiel – pamiętajmy, że brudny włos nie rośnie! Pies wykąpany pachnie świeżością, a miły zapach wypełnia dom. Odżywienie włosa zapewnia jego dobrą kondycję i zapobiega łamliwości, ułatwia codzienną pielęgnację oraz zabezpiecza przed szybkim tworzeniem się kołtunów.

Czesanie ma na celu pozbycie się kołtunów i liniejącego włosa, dotlenia skórę poprzez usunięcie martwej warstwy naskórka. Skołtuniona sierść nie spełnia swojej funkcji i jest bardzo uciążliwa dla psa, a jeśli chodzi o walory estetyczne – prezentuje się fatalnie.

Psy o długim, jedwabistym włosie (chart afgański, yorkshire terrier, shih-tzu) potrzebują cotygodniowych kąpieli oraz codziennego rozczesywania.

Niezmiernie istotnym zabiegiem jest czyszczenie psom okolic oczu – dotyczy to zwłaszcza ras posiadających długi włos na kufie i czole, co sprzyja wzmożonemu łzawieniu okolic oczu oraz tworzeniu się stanów zapalnych spojówek, wywołanych drażnieniem oka przez sierść.

Czyszczenie uszu przeprowadzamy obligatoryjnie przy każdej wizycie – jest to zarówno czyszczenie małżowin, jak i zewnętrznej części kanału ucha. W miarę potrzeby wykonywana jest depilacja martwych włosów drażniących ucho psa.

Na zakończenie zabiegu obcinane są pazury oraz wypielęgnowana zostaje sierść wokół łap i opuszek palców.